razitko finske
Halibut 220 cm: 21. června 2017, Henryk Sienkiewitz, Polsko - nový rekord Dyrsfjordu

DOPRAVA do DYRSFJORDU

Cesta autem měří asi 3.000 km a dá se při nonstop-jízdě zvládnout za minimálně 45 hodin. Většinou se jezdí na trajekt z Německa do Švédska nebo z Polska do Švédska, přes Stockholm nahoru na sever - směr Lulea, podél finské hranice (přechod Kilpisjarvi) do Tromso, pak podmořským tunelem (průjezd tunelem je zdarma) na Hansnes, a před Hansnes odbočkou doleva přes horské území Sámů dalších 30 km směr Mikkelvikka , stále rovně přes hory, podél jezera Skogsfjord až do Dyrsfjordu. Hodně aut odjíždí z Dyrsfjordu dopoledne, druhý den odpoledne jsou v Trelleborgu u trajektu, pak nočním trajektem Trelleborg-Rostok nebo Trelleborg - Swinouscije a další den odpoledně jsou doma.

Letecká doprava.Většina používá letecké spojení s norskou nízkonákladovou leteckou společností NORWEGIAN (www.norwegian.no). K letence za poplatek 102 EURO můžete vzít 2 zavazadla o váze 20+20 kg. Tubus na pruty (30+30 Euro) se přepravuje jako tzv. speciální zavazadlo a platí se zvlášť. Letadla Norwegian létají z Prahy Ruzyně - Terminál č. 2. V poslední době zaujala i společnost SAS, která měla někdy lepší ceny než Norwegian.

Letenka není součástí naší nabídky.

doprava letiště Tromso - Dyrsfjord, dopravu letiště Tromso-Dyrsfjord vám můžeme zajistit.

Můžete si na letišti v Tromso také vypůjčit automobil a půjčení na týden vyjde, podle značky a velikosti, od 15.000,- Kč. Při výběru půjčeného auta ale vezměte v úvahu i počet zavazadel, které chcete vést v autě. Např. do VW Golf uveze těžko 4 osoby + 8 kufrů + 4 příruční zavazadla.

doprava ryb od mola do filetárny

Nová filétárna je vzdálena od lávky mola asi 10 metrů. Filetárna je vybavena přívodem vody a nerezovými stoly se silonovou deskou. Před filetárnou je umístěn věšák na halibuty.

 

 

 

 

 


Kontakt

Cestovní agentura
HALIBUT FISHING

Střížkovská 1407/74
180 00 Praha 8
+420 725 8888 66

400 km nad

polárním kruhem

mapa Norska